22 Polaków zamordowanych przez Niemców hitlerowskich w rzgowskim lesie (..więcej)


Na okoliczność upamiętnienia męczeńskiej śmierci 22 Polaków zamordowanych przez Niemców hitlerowskich w rzgowskim lesie koło Babich odbyła się w niedzielę 22 kwietnia uroczystość patriotyczno-religijna przy mogile na miejscu straceń. 
W uroczystości wzięły udział władze samorządowe Gminy Rzgów, reprezentowane przez radnych z przewodniczącym Janem Michalakiem na czele, burmistrzem Rzgowa Mateuszem Kamińskim i Małgorzatą Rózgą, zastępcą burmistrza, przedstawiciele rady powiatu oraz licznie zgromadzenimieszkańcy gminy Rzgów.
W asyście pocztów sztandarowych gminnych jednostek ochotniczych straży pożarnych kwiaty na miejscu straceń złożyli w hołdzie pomordowanych władze gminy, przedstawicielki Związku Kombatantów i Byłych Więźniów Politycznych Rzeczpospolitej Polskiej, przedstawiciele Spółki Leśnej w Rzgowie, koła PiS  i społeczności Szkoły Podstawowej w Rzgowie.
Mszę świętą, którą wzbogacił pięknym śpiewem rzgowski chór „Camerata” i akcentami muzycznymi orkiestra dęta ze Rzgowa poprowadził ksiądz Tomasz Król, wikary Parafii Świętego Stanisława Biskupa i Męczennika w Rzgowie.
Bardzo wzruszający program słowno–muzyczny o tragicznych wydarzeniach z okresu II wojny światowej przygotowali uczniowie Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Guzewie.
Na zakończenie uroczystości burmistrz Mateusz Kamiński podziękował wszystkim, którzy włożyli trud w przygotowanie patriotycznej uroczystości. Podkreślił także, że obecność licznej grupy rzgowian na uroczystości świadczy o patriotyzmie i szacunku dla bohaterów narodowych i polskiej historii.




Galeria artykułu

 
 
Zarząd Oddziału Gminnego
Związku Ochotniczych
Straży Pożarnych
Rzeczypospolitej Polskiej
w Rzgowie
ul. Plac 500 Lecia 22, 95-030 Rzgów
tel. +48 42 214 12 10
email: prezes@osp.rzgow.pl
Licznik wizyt:



Zarząd Oddziału Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej w Rzgowie
Wszelkie prawa zastrzeżone