Nowe auta w Gminie Rzgów!


  Rok 2020 był jednym z trudniejszych w ostatnich czasach. Mimo panującej pandemii dla jednostek z naszej gminy rok ten obfitował w pozyskanie nowych wozów. Jesienią aż 4  jednostki z Gminy Rzgów otrzymały nowy wóz. [...]

 

  Pierwszym wozem który przyjechał do gminy był wóz dla druhów z OSP w Guzewie. 15 października PSP w Łodzi przekazała bezpłatnie średni wóz ratowniczo-gaśniczy marki STAR MAN. Pozyskany wóz mimo tego, że ma 16 lat to przejechane ma tylko 40 tys. km. Zastąpi on 37-letniego JELCZA który zostanie przekazany innej jednostce.

  Drugi wóz przyjechał do jednostki OSP w Rzgowie. Druhowie swój nowy średni wóz ratowniczo-gaśniczy marki RENAULT odebrali w listopadzie, w przeddzień 115 rocznicy powstania jednostki. Zakup wozu został dofinansowany ze środków Narodowego i Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi, budżetu Gminy Rzgów oraz Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej.  RENAULT zastąpi „starego” MERCEDESA.

  4 grudnia nowy tym razem lekki wóz ratowniczo-gaśniczy marki RENAULT MASTER odebrali druhowie z OSP w Gospodarzu. Mimo, że jednostka oficjalnie działa to bez specjalistycznego sprzętu oraz wozu bojowego nie była w stanie zapewnić ochrony na „swoim” terenie.  Choć wiele sprzętu jeszcze brakuje to zakup wozu który całkowicie sfinansowany został z  budżetu Gminy Rzgów był pierwszym niezbędnym elementem aby strażacy z Gospodarza mogli w końcu wyruszyć do akcji. Renault będzie póki co jedynym wozem na którym znajduje się specjalistyczny sprzęt.

  Ostatni do Gminy Rzgów przyjechał wygrany wóz z tzw. BITWIE O WOZY za wysoką frekwencję wyborczą. Decyzją samorządu rzgowskiego oraz jednostek z gminy nowy średni wóz ratowniczo-gaśniczy trafił do jednostki OSP w Starowej Górze. Druhowie przyprowadzili wóz 23 grudnia który jest dla nich najlepszym prezentem świątecznym o który starali się od kilku lat. Nowy wóz marki VOLVO zastąpił wysłużonego 40-letniego MAGIRUSA który w możliwym czasie zostanie przekazany na Ukrainę do jednostki która współpracuje ze rzgowskim samorządem. Auto zostało sfinansowane ze środków Wojewódzkiego i Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz środków Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.


  Wszystkim jednostkom gratuluje pozyskania nowych wozów ale mimo radości z pozyskania ich mamy nadzieję, że będą  jak najrzadziej potrzebne
Galeria artykułu

OSP GUZEWOSP GUZEW (1)OSP RZGÓW
 
OSP RZGÓW (1)OSP RZGÓW (2)OSP GOSPODARZ
 
OSP STAROWA GÓRAOSP STAROWA GÓRA (1)OSP STAROWA GÓRA (2)
 
 
Zarząd Oddziału Gminnego
Związku Ochotniczych
Straży Pożarnych
Rzeczypospolitej Polskiej
w Rzgowie
ul. Plac 500 Lecia 22, 95-030 Rzgów
tel. +48 42 214 12 10
email: prezes@osp.rzgow.pl
Licznik wizyt:Zarząd Oddziału Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej w Rzgowie
Wszelkie prawa zastrzeżone