100-lecie Odzyskania Niepodległości przez Polskę. (więcej...)


 11 listopada 2018 roku obchodziliśmy 100-lecie Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Dzień zaczęto uroczystą Mszą Święta w kościele pw. Św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Rzgowie. Podczas mszy Burmistrz Mateusz Kamiński oraz przewodniczący Rady Miejskiej Jan Michalak złożyli wieniec przed tablicą okolicznościową w kościele.


 Po nabożeństwie nastąpił przemarsz pocztów sztandarowych wraz z wiernymi do Parku Miejskiego gdzie po podniesieniu flagi państwowej na maszt przez druha Michała Torzewskiego i druha Rafała Gąsiorka z jednostki OSP Starowa Góra oraz druha Adama Gembica z jednostki OSP w Bronisinie Dworskim, zostały odśpiewane wszystkie zwrotki Hymnu Polski.
  Najstarszy w gminie kombatant Jan Gos i najstarszy radny Kazimierz Łęgocki przecięli wstęge przed tablicą pamiątkową, którą postawiły władze samorządowe w hołdzie twórcom odrodzonej Rzeczpospolitej Polskiej a delegacje PiS, PSL, PO, Szkoły Podstawowej w Kalinie, Szkoły Podstawowej w Rzgowie oraz Spółka Leśna złożyły pod nią kwiaty po czym Orkiestra Dęta OSP Rzgów odegrała wiązankę marszową.
  Na zakończenie Zespół Pieśni i Tańca „Rzgowianie” wraz ze wszystkimi uczestnikami uroczystości zatańczyli poloneza.
Galeria artykułu

 
 
 
 
 
 
Zarząd Oddziału Gminnego
Związku Ochotniczych
Straży Pożarnych
Rzeczypospolitej Polskiej
w Rzgowie
ul. Plac 500 Lecia 22, 95-030 Rzgów
tel. +48 42 214 12 10
email: prezes@osp.rzgow.pl
Licznik wizyt:Zarząd Oddziału Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej w Rzgowie
Wszelkie prawa zastrzeżone